Ratchet 10000LBS approved Lifting Tools ratched tie down straps 5000lbs workload
FOB Price
Inquire Now
Collect
Hebei Shoupai Hoisting Machinery Manufacturing Co., Ltd.
China
Main Products :
chain block, lever chain block, webbing sling, electric hoist, lifting crane
Donglv
Ratchet 10000LBS approved Lifting Tools ratched tie down straps 5000lbs workload Details
Belt Material
Polyester
Certification
ce
Size
25mm-100mm
Capacity
800kgs-10000kgs
Place of Origin
China
Brand Name
Shoupai
Model Number
500kg-10000kg
Product Name
Ratchet Lashing Strap
Color
Yellow Orange Red Black Gray
Material
100% High Strength Polyester Yarn
Hook
J-hooks
Length
1-100M
Application
Lifting Straps
Key word
Rachet Tie Dowm
Webbing Color
Clients Requirement
Width
25~100mm Ratchet tie down
OEM
oem supply
Previous :
Promotional Various Durable Using Guaranteed Quality Unique Aluminum Fuel Tank Cover
Next :
Retractable Heavy Duty Cargo Lashing Polyester Ratchet Strap Ratchet Tie Down Straps With J Hooks
You May Also Like
Wholesale 50mm Ratchet Tie Down Strap Cargo Lashing Strap With Double J Hooks
Motorcycle Tie Down straps Car Motorbike Loops Straps
High quality polyester 1inch 2pc cambuckle tie down straps
Best Sales Tie Down Strap Retractable Heavy Duty Metal Ratchet Strap With J Hook
Wholesale 1" polyester lashing belt tie down ratchet set
KingRoy 50mm 5ton higher STF long buckle popular in Europe ratchet strap cargo lashing