Grease Gun JLE500-200601
Grease Gun JLE500-200601
FOB Price
MOQ
1000 Piece/Pieces
Port
Ningbo or Shanghai
Packaging
color box
Lead Time
Shipped in 30 days after payment
Inquire Now
Collect
Zhejiang Jielaier Tools Co., Ltd.
China
Main Products :
grease gun, tv bracket
NO.318 Kechuang Road,Economic Development Zone, Yongkang City Zhejiang Province. China
Grease Gun JLE500-200601 Details
Type
Hand Grease Gun
Max. Pressure
6000psi
Size
500cc
Place of Origin
Zhejiang, China (Mainland)
Brand Name
JIELAIER
Model Number
JLE500-200601
Warranty
1 Years
Certification
ISO9001, ISO2000
Working Pressure
6000PSI
Volume
500cc or 14OZ
Previous :
Pneumatic tools chain type grease gun
Next :
Hand Held 600cc Grease Gun for car maintaining service
You May Also Like
Construction machinery grease gun manual auto repair tool pressure rod type heavy grease gun
Whaleflo Digital Fuel Oil Dispenser Diesel Kerosene Nozzle Gun With Flow Meter 1" Factory Direct
Hot Sale High Quality 400CC Bulk Loading 14OZ Grease Cartridge Grease Gun with Nose
Lincoln 1884 Battery Operated Grease Gun W 2 Batteries And Charger 20 V Lithium Ion Lincoln Grease Tools