HLK-20M12
1.Mini-ultra Power Supply Module
The 20W ultra-small series power supply module is a small volume, high efficiency power module for customers designed by Hi-Link. It has the advantage of global input voltage range, low temperature rise, low power consumption, high efficiency, high reliability, high security isolation etc. and has been widely used in smart home, automation control, communication equipment, instruments and other industries.
2.Product model
20 |
3.Product Characteristic
1.Ultra thin, ultra small, minimum volume in the industry2.Universal input voltage(90~265Vac)3.Low power consumption, environmental protection, no-load loss<0.1W4.Low ripple and low noise5.Good output short circuit, over-current protection and self-recovery6.High efficiency and high power density7.Input-output isolated voltage-proof 3000Vac8.100% full load aging and testing9.High reliability, long life design, continuous working time more than 100000 hours10.Meet UL, CE requirements; product design meets EMC and safety test requirements11.Adopt high quality environmental protection waterproof heat conduction glue to fill seal, moisture-proof, anti-vibration, meet the IP65 standard of waterproof and dust proof12.Economic solution, cost-effective13.Working without an external circuit14.1 year warranty
4.Environment Condition
Unit |
-25—+60 |
℃ |
Relative humidity |
dissipationAtmospheric pressure |
Sea level elevation |
Vibration coefficient: requirements of
Previous :
220v 5v AC DC Isolated Power Supply Module Smart Home HLK-PM01 Switching Step-down Power Supply
Next :
Main Isolator Switch, Power Cut Off Switch
Dcdu-12B
BSMI Certification
1500W Single Output PFC Function Power Supply
48V To 24V PoE Injector,Gigabit
Dual Channel Linear Programmable DC Power Supply (OPE-DI Series)
Auto Recovery 36W 24V LED Strip Light Power Supply IP33 Waterproof
1800W 2000W 4000W 12V 13V 14V 16V 24V 26V 48V 50V 52V 54V Bidirectional AC-DC Switching Power Supply
Lithium Ion Charger
150W Power Supply with PFC Function
LED Power Supply
SEND INQUIRY×
To: 20W AC DC 220V To 12V High Efficiency Smart Home Switching Step Down Power Supply Module HLK-20M12