10-120PSI or 10-170 PSI Heavy duty tire inflator pressure gauge
FOB Price
MOQ
1000 Piece/Pieces
Inquire Now
Collect
Ningbo Zaoyang Trade Co., Ltd.
China
Rm 119 Block C, Jinlun Business Area, No.67 North Ring Rd(East Part),Jiangbei District
10-120PSI or 10-170 PSI Heavy duty tire inflator pressure gauge Details
Certification
CE
Max Pressure
151-250Psi
Place of Origin
Zhejiang, China
Brand Name
OEM accepted
Model Number
Z6 A205
Warranty
12 Months
Pressure range
10-120 PSI or 10-170 PSI
Gun body material
Zinc-alloy body and brass internal parts
Air hose material
Rubber
Air hose length
30 cm
Air hose color
Black, Red available
Tire chuck
Dual head tire chuck
Air inlet connector
Male thread, Japan type plug, US type plug, EURO type plug,etc
Previous :
TR-8855BC2 Car Tyre Repair Kits Equipment
Next :
T01-013J HIGH PRESSURE GREASE GUN JAPAN CHAIN TYPE
You May Also Like
Car Tools Tire Air Pump Air Compressor Tire Inflator with 19mm Cylinder
2021 Year Popular Buying Mini Pump Tire Inflator Electric Tire Inflator Passenger Car Tires
Portable tire inflator air compressor electric wireless tire inflator
DC 12V portable car tire air inflating pump air compressor for vehicle amazon
Carsun Mini Auto Electric Pump Emergency With Led Light 12V Portable Digital Tyers Tire Inflator Motorcycle Car Air Compressor
12V 150psi air pump portable car tyre pump air compressor portable tire inflator